Máme otevřeno na všech prodejnách bez omezení
 

APPLE PŘEDSTAVIL NOVINKY

9. 9. 2015

Společnost Apple představila 9. 9. 2015 na své tradiční konferenci v San Francisku hned tři nové produkty. Očekávané mobilní telefony iPhone 6s a 6s Plus doplnil tablet s úhlopříčkou úctyhodných 12,9", který nese označení iPad Pro.


Nové iPhony se vzhledem nikterak neliší od předchozí generace, jsou však vyrobeny z nové slitiny hliníku. Velké změny doznal displej, jehož dotyková vrstva je nově citlivá na intenziru dotyku - technologie 3D Touch přínásí nové prvky ovládání, v závislosti na tlaku, kterým je displej působeno. Výsledek takového dotyku jsou různé akce v aplikacích, např. pohled na obsah e-mailu bez jeho otevření, či nahrazení multitaskingu, který se doteď vyvolával pouze dvojitým stisknutím home buttonu.

Nové iPhone jsou osazeny 64-bitovým procesorem A9, který je o 70% rychlejší v CPU výpočtech, než jeho předchldce A8. Rozlišení fotoaparátu je nově 12 Mpx (z 8 Mpx předchůdce). Zlepšen byl systém ostření, model 6s Plus má navíc optickou stabilizaci (ta u menšího modelu chybí). Nově umí fotoaparát též natáčet video v rozlišení UltraHD.

V neposlední řadě pak nové iPhony podporují LTE-Advanced a nabízí i rychlejší přístup k Wi-Fi. Přístoje budou osazeny novou verzí operačního systému iOS (iOS 9), který podporuje 3D Touch. Tento systém společnost Apple nabídne ke stažení již 16. 9. 2015, bezplatný update systému bude dostupný pro mobilní telefony iPhone 4S a novější a tablety iPad 2 a novější.

Nové iPhony budou dostupné od 25. 9. 2015 ve vybraných zemích. Česká republika bohužel v prvních zemích chybí, o dostupnosti novinky u nás Vás budeme informovat.Představení nových iPhonů bylo víceměné očekávané. Naproti tomu o představení nového tabletu se jenom spekulovalo. Jak se ukázalo, tyto spekulace byly správné a Apple představil největší tablet, který kdy vyrobil.

Novinka má displej s úhlopříčkou 12,9" s rozlišením 2732 x 2048 pxelů. Displej je samozřejmě  schopen rozlišovat tlak, kterým na něj působíte. 64-bitový procesor A9X nabídne nekompromisní výkon, dle vyjádření Apple je nový iPad rychlejší , než 80% přenosných počítačů, které se prodaly za uplynulý rok. Po grafické stránce pak dokonce více, než 90%.

I přes tento výkon vydrží iPad Pro 10 hodin na jedno nabití. Skvělý multimediální zážitek pak zprostředkují 4 reproduktory, které se dokáží dynamicky přizpůsobovat, dle toho, jak tablet zrovna držíte.

Apple též představil příslušenství pro nový tablet - hardwarovou klávesnici Smart Keyboard a stylus - Apple Pencil.

iPad pro bude k dispozici ve třech variantách - základní 32GB, 128GB a 128GB s LTE.