Máme otevřeno na všech prodejnách bez omezení
 

IOS 10. OSOBNĚJŠÍ. VÝKONĚJŠÍ. HRAVĚJŠÍ.

17. 10. 2016

Nejnovější verze operačního systému společnosti Apple - iOS 10 byla uvolněna krátce před začátkem prodeje nových vlajkových lodí, modelů iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Pojďme se podívat na nejzajímavější novinky a změny, které přináší.


Operační systém iOS 10 si tradičně mohou stáhnout i majitelé starších přístrojů, podporovány jsou modely od Apple iPhone 5, který se začal prodávat v roce 2012.

 

Jaká největší vylepšení systém iOS 10 přináší?


Nový systém odemykání. Jedná se asi o nejvíce kontroverzní změnu, kterou v iOS 10 naleznete. Pro odemknutí smartphonu je nově nutné vždy zmáčknout home button.

V případě, že vlastníte modely, které jsou vybaveny koprocesorem M9, zaujme Vás funkce Raise to Wake, díky které stačí jen vzít smartphone do ruky a ihned se sám od sebe rozsvítí (bez nutnosti mačkání jakéhokoliv tlačítka).

Nové funkce do aplikace Zprávy. Ty se tak nově vyrovnají různým chatovacím aplikacím a v mnohém je i překonávají. Namátkou lze zmínit možnost změny podoby bublin, ve kterých se zprávy zobrazují, možnost poslat ručně psanou zprávu, kterou na displeji jednoduše napíšete rukou. Dále přibyla možnost přidávat animace anebo funkce neviditelného inkoustu - zpráva nebo fotografie se zobrazí až v okamžiku, kdy ji příjemce setře prstem.

Lupa. V nastavení přístroje lze nově aktivovat lupu. Ta se následně spustí trojitým zmáčknutím home buttonu. Lupa se podobá fotoaparátu, ovládáte ji tedy prostřednictvím spouště, která v tu chvíli neslouží k focení, ale pouze k dačasnému zachycení a přiblížení.

Výraznou proměnou též prošly Apple mapy, které dostaly novou podobu. Mapy umí ukázat možné destinace, kam byste se rádi podívali, a to na základě vašich zvyklostí a událostí z kalendáře. Stejně tak se na mapě zobrazují místa z nadcházejících událostí v kalendáři či místa spjatá přímo s Vámi – domov či zaměstnání. Novinkou je i zobrazení místa, kde je zaparkováno Vaše auto. V mapách též můžete sledovat dopravní situaci.

Další změna se týká hudební aplikace, která též dostala nové rozhraní a ve které lze nyní snadno zobrazit dostupné texty. Grafika aplikace je celkově větší a ovládání bylo od základů změněno, tedy si na něj budete chvíli zvykat.